RODZINNE SPOTKANIA W PACANOWIE

16 sierpnia 2015r. w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie odbyły się 5-te Spotkania Rodzinne - „Rodzina to siła”, skierowane są do rodzin z dziećmi z całego kraju. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż wydarzenie objęte było honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa.

W tym roku motywem przewodnim wydarzenia była literatura dlatego tego dnia podczas przeprowadzanych warsztatów drukarskich, dzieci i dorośli mieli jedyną okazję zobaczyć, dotknąć i poznać szczegóły pracy dużej prasy drukarskiej - wzorowanej na prasie Gutenberga. Na owej to prasie każdy uczestnik warsztatów po wcześniejszym samodzielnym przygotowaniu składu czcionek, mógł wydrukować stylowy certyfikat młodego czeladnika. Specjalnie dla wszystkich miłośników przygód niesfornego Koziołka Matołka, Małpki Fiki Miki i innych bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego ogłoszono również konkurs wiedzy o twórczości Kornela Makuszyńskiego – (dowiedz się więcej)


Gościem specjalnym tegorocznej edycji Spotkań będzie prof. Joanna Papuzińska.

Dodatkowo odwiedzający Stolicę bajek tego dnia rodzice wraz z dziećmi, mogli wziąć udział w warsztatach kreatywnych, rękodzielniczych oraz grach wielkoformatowych czy warsztatach archeologicznych. Tuż przy budynku czekała na wszystkich tęczowa strefa zabawy, w której nie zabrakło bajkowych quizów i zgadywanek z niespodziankami dla wszystkich, którzy włączyli się do zabawy.

16 sierpnia to również dzień rozstrzygnięcia konkursu plastycznego "Moja rodzina podczas wspólnej zabawy" . Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji w tym niespodzianka w Kinie Szkatułka i upominki dla dzieci od Tygrysków. Wierzymy, że dzięki różnorodności zaproponowanych kreatywnych zabaw, form spędzania wolnego czasu, każdy znalazł coś dla siebie i wyjechał z Pacanowa bogatszy o wiedzę i doświadczenie

Zachęcamy do zapoznania się z tegorocznym programem "Rodzina to Siła" (tutaj)

Poniżej fotorelacja z wydarzeń.

rodzina to siła    rodzina to siła

rodzina to siła    rodzina to siła

rodzina to siła    rodzina to siła


Więcej informacji na stronie internetowej www.stolica-bajek.pl pod nr telefonu 41 376 50 88