akademia tygryska

Tygryski zadbają o zdrowe odżywianie maluchów

W środę 15 kwietnia 2015roku w Przedszkolu Publicznym nr 21 odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Akademia Tygryska w postaci krótkich warsztatów dla przedszkolaków i ich rodziców.

Celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości rodziców i dzieci w zakresie prawidłowego odżywania, coraz większego problemu jakim jest otyłość wśród dzieci oraz bardzo popularnego w ostatnim czasie tematu trendów prozdrowotnych. Dyskusję we wspomnianych tematach prowadziła specjalistka ds. żywienia i dietetyki Dominika Krakowiak. Dodatkowo przedszkolaki pod okiem Pani Animatorki mogły łączyć przyjemność chrupania i zabawy, gdyż spotkaniu towarzyszyły uwielbiane przez najmłodszych chrupki kukurydziane Tygryski.

akademia tygryskaJednym z założeń Akademii było również wprowadzenie Tygrysków do menu przedszkola na okres około 4 tygodni jako dodatek do śniadania. Dzięki takiemu zabiegowi najmłodsi mogli w prosty sposób przekonać się, iż zdrowa przekąska to przede wszystkim smaczna przekąska, a Tygryski mogą być idealnym dodatkiem do soku, herbatki czy kakao podczas posiłku. Dzięki takim akcjom dzieci z pewnością nauczą się odruchowo sięgać po lekkie, chrupiące, smaczne i naturalne przekąski, jakimi są Tygryski, zamiast po tuczące chipsy i słodycze.

Spotkanie zostało pozytywnie przyjęte zarówno przez dzieci jak i rodziców, którzy aktywnie notowali wskazówki przekazywane przez Panią Dominikę.


Reportaż ze spotkania w ukazał się w Gazecie ostrowieckiej oraz Echu Dnia, informacji na ten temat można również szukać na Fanpage oraz na Blogu Nasze Tygryski.akademia tygryska    akademia tygryska

akademia tygryska    akademia tygryska